Tradiční šindelová střecha s moderními prvky

11. 3. 2023 Střechy štítky:

Tradiční dřevěnou střechu lze přizpůsobit moderním potřebám – instalace střešních oken, fotovoltaické panely, prostupy pro sanitu, lávky ke komínům, protisněhové zábrany i hromosvod. Šindelová střecha má zkrátka své místo i v moderní době.

Krásná tradiční dřevěná střecha na moderní dřevostavbě – tady si chceme jenom krátce ukázat, že máme tu příležitost ukázat jednu dřevěnou střechu. Na této straně jsou vidět všechny komponenty, které mohou být použity na moderním domě. Tato modřínová šindelová střecha je v alpském stylu, ale může být také tradiční valašský na pero-drážku nebo nějaký jiný způsob. Tyto řešení nám umožňují namontovat modernější prvky, jako jsou střešní okna, různé prostupy pro sanitu, fotovoltaiku nebo pro cokoliv potřebného.

Všechny části střechy jsou  navrženy tak, aby umožnily bezpečný a pohodlný přístup. Například zde jsou lávky ke komínu, protisněhové zábrany a dokonce i hromosvod. Na všechny tyto prvky jsou nainstalovány speciální komponenty, které jsou zabudovány do střechy. Proto i krásná dřevěná střecha má své místo v moderní době.