Tradiční chalupa s moderními prvky

28. 2. 2023 Dřevostavby štítky: , , ,

Stavba, která kombinuje moderní a tradiční architekturu, aby se co nejvíce sladila s okolní krajinou a výhledy z vesnice. Chalupa má velká prosklená rohová okna a trojúhelníková okna ve štítech. K tradičním prvkům stavby patří šindelová střecha a sukýnky.

Na první pohled tradiční chalupa na vesnici. Má to tak na první pohled vypadat. Pokud se podíváte na stavbu z druhé strany nebo z celkového pohledu, stále vypadá stejně. Záměrem této stavby bylo propojit tradiční vzhled s moderními prvky, které byly navrženy tak, aby zapadly do okolní krajiny a výhledu z vesnice.

Z druhé strany stavba nabízí více soukromí a má moderní prvky, jako například velké prosklené rohové okna a velká trojúhelníková okna ve štítech. Tyto prvky jsou na tradičních chalupách a v tradiční zástavbě velmi málo vidět. Tato stavba si dovolila použít tyto prvky, protože se nachází na krásném místě s nádhernými výhledy.

K tradičním prvkům patří například šindelová střecha a sukýnky. Tako horní sukýnka se už moc v moderní architektuře neobjevuje. Tato stavba kombinuje tradiční a moderní prvky a záleží na osobních preferencích, jak ji každý bude vnímat. Sdílíme zde tuto stavbu, krásné výhledy a konkrétní řešení.