Švěstkovo dubová kuchyně

12. 8. 2017 Interiéry štítky:

Dřevěná kuchyně s švestkovým a dubovým dřevem, kachlovým sporákem a hliněnými omítkami.

Originální dřevěná kuchyně, kde se nám propojuje švestkové a dubové dřevo, kachlový sporák na dřevo, hliněné omítky, dřevěný strop z dřevěných překládaných desek. Je tady pár věcí, které by se daly vypíchnout.

Je to například tento nádherný švestkový obklad. Je to masivní dřevo nařezané na tenčí plátky a je z toho udělána takováto plocha. Není to klasická dýhovačka. Je vidět, že je to opravdu nádherné dřevo a vypadá to spíše jako nějaká exotika. V kombinaci s dubem to vypadá opravdu velice dobře.

Další atypickou věcí je právě rustikální dub, o kterém se ještě zmíníme na nějakém dalším videu. Už na těchto záběrech ale vidíme, že dřevo je hodně barevné, vidíme na něm suky. V klasické stolařině je to bráno jako méně kvalitní dřevo, ale na funkčnosti to nemá fakticky žádný vliv a naopak to vypadá opravdu jako dřevo.

Určitě je příjemné mít v kuchyni dvě možnosti vaření, jako je tomu tady. Tato kuchyně je momentálně ve stádiu dokončování a chybí ještě nějaké detaily a nějaké spotřebiče, ale ty důležité věci jsou na kuchyni vidět už nyní. Celkově ale kuchyň působí hodně teple a je to i díky tomu, že je celá z přírodních materiálů.