Suchou nohou

20. 2. 2014 Sruby, Střechy štítky: , ,

Napojení rodinného domu, garáže a sklepa tak, aby bylo možné mezi nimi procházet suchou nohou.

Suchou nohou – to je oblíbená varianta při napojení rodinného domu a dalších objektů. V tomto případě je to rodinný dům, garáž a vzadu je ještě sklep. Můžeme se tady podívat, jak to dopadlo, když jsme tady napojovali stavbu z kulatiny, což je tento srub a garáž. Všechny tyto pohledové prvky jsou v kulatině, není vidět ani kousek hranolu. S tím souvisela i velká pracnost.

Napojení jde ke garáži, která je sendvičové konstrukce a obklad zakrývá všechny hranaté prvky, fasáda je z nehraněných desek. Dále můžeme vidět vstup do venkovního sklepa, což je taky velmi příjemné se sem dostat suchou nohou. Vidíme, že venku konečně napadl sníh a tento prostory je čistý. Součástí tohoto napojení je spojení s nadstřešením a dohromady to vytváří hodně velký prostor.

Je to určitě něco, co nutně nepotřebujeme, dalo by se říci, že je to nadstandard, ale je to opravdu velmi příjemné a užitečné. Jednak nám to celkově chrání stavbu, na tyto stěny se nedostane ani vlhkost ani slunce a určitě to má hodně využití pro různé aktivity. Nelze opomenout také děti, obzvláště u těch malých, které mají hodně energie a potřebují hodně pohybu, tak to často za škaredého počasí bývá problém. Takovýto prostor pro dětskou fantazii určitě stýká spoustu možností. A jde vidět, že tento prostor je opravdu využíván.