Kancelářský stůl z palet

1. 7. 2015 Doplňky, Interiéry štítky: , , 3 komentáře

V naši kanceláři máme několi stolů z palet, které dobře slouží svému účelu. Je to tedy funkční a hlavně hravé řešení (některé stoly mají i šuplík ;-) Při výběru palet dávejte pozor odkud palety pochází a jak bylo jejich dřevo ošetřeno.

Alternativní využití palet jako pěkná ukázka recyklace. Pokud se pustíme do takovéhoto řešení, tak je dobré dát si pozor na výběr palet, protože mohou být z celého světa. Palety se ušetřují dvojím způsobem – buďto tepelně, nebo chemicky a určitě si nechceme do interiéru (pokud si z palet uděláme třeba postel) přinést nějaké chemikálie.

Za zmínku stojí to, že tento stůl z palet má také šuplíky, takže to je trochu propracovanější. Hodně lidí by si asi nedokázalo v kanceláři představit paletu, ale tady vidíme, že jde o funkční a hlavně zábavné řešení.

Líbí se vám to? Doporučte tuto stránku přátelům…

Komentáře

  1. Martin napsal:

    Jak laik pozná, že je paleta nezávadná do interiéru? A kde k takovým paletám přijít?

  2. Přírodní bydlení napsal:

    Každá paleta má označení, zda se jedná o tepelné či chemické ošetření dřeva. To tepelné ošetření by nemělo být zdravotně závadné. Zkuste si informace o značení dohledat na internetu. Palety seženete v různých firmách a fabrikách, existují i společnosti, které s paletami i obchodují.

  3. Přírodní bydlení napsal:

    Podrobnější informace o paletách, jejich výrobě a značení: http://www.euro-palety.com/nejcasteji-ptate/ippc-osetreni-suseni-palet/

Napsat komentář

* Označené položky jsou povinné.