Je lepší hrubá stavba na místě nebo v areálu firmy?
Obojí má své pro i proti. Přikláníme se však k variantě stavby na místě, protože majitelé vidí řemeslníkům pod ruce a získávají ke svému novému domu užší vztah.
Teď si něco řekneme o dvou možnostech stavby srubů a roubenek, a jak k tomu lze přistoupit. Teď se nacházíme v našem areálu, kde se tento srub chystá rozebrání a převozu na místo stavby. Je ovšem možné také stavět přímo na pozemku zákazníka.
Výhoda první varianty — stavba v areálu firmy a potom následný převoz je ta, že vznikne méně nepořádku na konečném stanovisku. Zákazník si může rovněž zatím připravit základovou desku a během dvou týdnů mu na pozemku vyroste takováto stavba. Pokračuje se pak dále střechou a dalšími pracemi. Nevýhoda je ovšem ta, že za určitých okolností se mohou zvýšit náklady tím, že se stavba znovu rozebírá a znovu skládá — to se ale odvíjí od vzdálenosti firmy a místa realizace.
Druhá možnost tedy stavba u zákazníka, obnáší více nepořádku na místě staveniště a taková stavba se střechou trvá zhruba 2 až 3 měsíce (záleží přitom na počasí).
Já osobně se přikláním k variantě číslo dvě a to z důvodů, že člověk může získat užší vztah se svým domem (může se nám každý den dívat pod ruce, vidí každou kládu, celou technologii a všechno kolem). Může se na stavbě samozřejmě i podílet buďto odkorněním klád nebo nějakými dalšími pracemi.
Takže těm z vás, kteří chtějí stavět srub nebo roubenku, už možná bude jasnější, jak se k tomu dá přistoupit.
* Označené položky jsou povinné.