Smrková podlaha v kruhovém domě ze slámy a hlíny

19. 1. 2017 Interiéry štítky: , , 4 komentáře

Inspirativní smrková podlaha a originální řešení rohové lišty z konopného provazu v kruhovém domě ze slámy, hlíny a dřeva.

Další ukázka masivní dřevěné podlahy. Tentokrát ve smrkovém provedení. Na detailech můžeme lépe vidět povrchovou úpravu smrkové podlahy kartáčování, kdy se lépe zvýraznily léta a působí to jako starší smrková podlaha. Opět je to kombinace různě širokých prken až do šířky 30 cm a v tloušťce 4 cm.

Vidíme zde i nějaká atypická napojení na nerovné stěny z hliněnými omítkami. Tím, že jsme v kruhovém domě, nenalezneme zde žádnou rovnou linii. V klasickém domě to žádný problém není, protože nakoupíme hromadu lišt a je to jednoduchá práce. V takovýchto případech si můžeme pomoci konopným lanem, které se jednoduše tvaruje kolem nerovností. Můžeme to udělat i ve dřevě, ale bylo by to pracné. Hlína, konopný provaz a dřevo se k sobě opravdu hodí.

Líbí se vám to? Doporučte tuto stránku přátelům…

Komentáře

 1. Ondřej Veverka napsal:

  Dobrý den Jakube, hodně mě inspirovalo řešení styku podlahy a stěny pomocí konopného provazu a chtěl bych ho použít v našem domě. Můžete mi zodpovědět pár otázek? Jaký má provaz průměr, jak je uchycený a k čemu (podlaze nebo zdi) a také místo někde poblíž Brna, kde by se dal koupit. Děkuji za odpovědi.

 2. Přírodní bydlení napsal:

  Majitelé to nakonec lepili k podlaze. Dá se to ale i přichytit hřebíčkama. Pro vyhledání konkrétního prodejce ve vašem okolí zkuste internetové vyhledávání, neměl by to být problém.

 3. Ondřej Veverka napsal:

  Děkuji za odpovědi. Tušíte ještě průměr? Jestli byl spíše větší okolo 2cm, nebo spíše k 1cm?

 4. Přírodní bydlení napsal:

  Záleží čistě a jenom na vás a vašem estetickém cítění :-)

Napsat komentář

* Označené položky jsou povinné.