Dřevěný strop zateplený slaměnými balíky

19. 5. 2017 Střechy štítky: , , , 1 komentář

Dřevo, papírová parozábrana a jako izolace sláma. I tak se dá udělat kvalitní a funkční izolace stropu.

Nacházíme se ve slaměném domě a tento strop, u kterého vidíme pouze pohledovou část z širokých masivních prken, je také zateplený slaměnými balíky. Toto řešení si můžeme dovolit díky dimenzování stavby a také díky tomu, že je to v rovině stropu. Pokud by to bylo ve střeše třeba mezi nebo nad krokvemi, tak je to o dost náročnější. Vytvářelo by nám to velkou tloušťku izolace a jsou s tím spojené i další komplikace.

Hlavní rozdíl ve skladbě stropu a skladbou obvodových stěn je v tom, že tady jsme si museli trochu pomoci nějakou parozábranou. Balíky tady nejsou zatažené do hliněných omítek a aby byly ochráněny proti vlhkosti, dali jsme tam parozábranu na bázi papíru.

Nad samotnými balíky je velký odvětraný prostor. Pokud by tam měla být nějaká vlhkost, je tam dost vzduchu a dostatečné odvětrání, aby to mohl pěkně dýchat. Tento dům je až na podlahu, kde je lněná izolace, izolovaný slámou a podařilo se zde maximálně eliminovat nějaké cizorodé materiály.

Líbí se vám to? Doporučte tuto stránku přátelům…

Komentáře

  1. Yura Hryk napsal:

    Dobrý den, existuje samozřejmě několik výrobců strečových stropů. Stropy, Extensio, Clipso (všechny přikrývky Barisol) Ačkoli mají levné materiály, ale jsou nainstalovány 08/15 … na druhé straně, existují levné varianty, jak se sestavit … (není snadné pro nezkušené!) A absolutní vítěz je zde https://stropy-napinane.cz/,
    strečové stropy od Sealdex, i když poněkud nákladnější, ale absolutně namontované na vyžádání a prezentaci (také s upozorněním a 3-dimenzionální). Naše přikrývka byla instalována velmi rychle a absolutně bez problémů!

Napsat komentář

* Označené položky jsou povinné.