Slaměný dům svépomocí

1. 5. 2020 Slaměné domy

Sdílíme video z jedné velmi vydařené realizace slaměného domu. Jako firma jsme dodali skelet se střešním pláštěm. Montáž slaměných balíků, hliněné omítky a celkový interiér si stavitelé dělali svépomocí.

U slaměných domů dodáváme jako firma nejčastěji dřevěný skelet se střešním pláštěm. Další práci jako je montáž slaměných balíků nebo hliněné omítky a celý interiér si stavitelé snaží dodělat sami. To má určitě svoje kouzlo. Tady sdílíme realizaci jednoho ze stavitelů, kterou považujeme za vydařenou stavbu v mnoha směrech.

Rozdělení stavby dává takto smysl. Stavitel se nemusí trápit s hlavní částí, kde si většinou netroufá na hlavní nosné konstrukce. Potom ve spojení se střechou nemusí řešit nějaké obavy ze zatečení do stavby nebo komplikace s počasím. V tomto je to výhodné pro stavitele, že má dodávku dřevěného skeletu a nepoteče mu do stavby. Potom může v klidu na stavbě dále pracovat. Svépomocí se to potom dá dotáhnout opravdu pěkně a precizně.

Je také dobré říct, že to může vypadat krásně a pro mnohé lidi je dobré to podstoupit. Tedy mít zkušenost, na domě se podílet a něco se naučit. Je potřeba ale také říct, že to stojí obrovské úsilí a většinou je to tak, že za tím je velmi náročný proces a dost náročné období, kterým si prochází celá rodina. Je dobré se na to připravit, že takové věci nevznikají jen tak.

Těch domů, kde chceme sdílet svépomocně dokončené interiéry připravujeme více a určitě se máte na co těšit.