Skladba podlahy v podkroví
Praktické a ověřené řešení skladby odhlučněné podlahy v podkroví s využitím přírodních materiálů na bázi dřeva.
Nabízí se nám zde parádní záběr, kde můžeme vidět, jak lze vyřešit skladbu podlahy v podkroví z dřevěných materiálů, a to bez použití minerálních skelných izolací a jejich variant. Nad pohledovým záklopem z masivního dřeva, který vidíme z přízemí, je důležitá vrstva kročejové izolace, která je položená ve dvou vrstvách. Jde o dřevovláknitou desku a není to tedy žádná umělina nebo skelná vata. Na tom je položený dřevěný rám, který nám vymezuje prostor, který můžeme využít k vedení rozvodů vody nebo elektriky.
Na tomto dřevěném rámu máme v tomto případě OSB desku, další kročejovou izolaci a smrkové palubky. Tady z boku to můžeme vidět ještě lépe – jedna pohledová masivnější fošna, nad ní druhá překrývající, deska k vyplnění mezer, dřevovláknitá kročejová izolace, rám a další vrstvy.
Je obzvláště důležité, aby mezi rámem a pohledovými fošnami nebyl žádný kotvící materiál. Znamená to, že část od kročejové izolace nahoru by měla být v podstatě plovoucí a všude by měla být diletována (aby nám nedocházelo k přenosu hluku) – je to hodně důležitá věc.
Toto řešení je poměrně jednoduché. Pokud máme větší nároky na odhlučnění, je potřeba použít nějaký hutný materiál, jako je například beton či dlaždice, které nám budou zvuk více pohlcovat. V naprosté většině domácností nebo rodinných domů je však toto plně dostačující a můžeme přitom používat materiály, které jsou přírodní.
Prostor mezi hranoly je něčím vyplněn?Strop budu řešit uplně stejně,akorát místo palubek chci dlažbu,tak zišťuju jestli bude stačit na osb dát fermacel hobru 20mm na to fermacel desku pro pokladku dlažby,a blíž k sobě hranoly aby se zabránilo průhybu a následnému popraskání dlažby.
V tomto případě bychom vás již odkázali na odborné poradenství: http://www.prirodnibydleni.cz/poradenstvi/