Různé dveře v jednom rodinném domě

13. 11. 2014 Doplňky štítky: , ,

Představte si rodinný dům, ve kterém jsou každé dveře úplně jiné. Některé jsou nové, jiné renovované. Pokud budete dveře renovovat, zřejmě dost ušetříte. Pod nánosem barev se navíc často skrývají nádherné kresby starého dřeva.

Když dveře, tak všechny stejné, ať to k sobě pěkně sedí. Takhle k tomu většinou přistupujeme a to nejenom u dveří. Na této stavbě se můžeme podívat, jak to vypadá, když se tento koncept obrátí naruby. Tedy že na 1 stavbě rodinného domu máme dveře každé úplně jiné.

Můžeme začít těmito vstupními dveřmi, které jsou nově vyrobené z masivního modřínového dřeva. Jsou to zateplené vstupní dveře a je na nich veliký podíl ruční práce – nejsou to dveře z žádné velkovýroby.

Renovované dveře, které jsme už natáčeli na jednom z prvních videí. Jsou to staré vchodové dveře s modřínovým rámem, kde jsme dodělávali výplň z kůry.

Opět renovované dveře, u kterých můžeme vidět celou strukturu. Dřevo přirozeně zestárlo, není to nějak kartáčované nebo imitované. Plocha je jen opálená, protože na dveřích byl silno vrstvý nátěr. Vypadaly původně jako klasické bílé dveře někde z paneláku. Ale pod nátěrem se skrývala docela zajímavá struktura. Výplně a klika jsou nové. Vidíme zde ještě nějaké zbytky tmele a skrytých vad dřeva.

Dveře renovované, trošičku jiného stylu – jsou to staré dveře z paneláku, které mají dřevěný smrkový rám a opět byly natřené celé bílou barvou. Výplň byla překližka, kterou jsme zachovali. Jenom je to všechno očištěné od toho starého nátěru. Tentokrát jsme obrousili i stopy po opálení a přidali novou skleněnou výplň. Futra s olištováním jsou většinou taky hodně atypické a můžeme to zde vidět na každých dveřích.

Zasouvací renovované dveře do koupelny jsou zase trošku jiné z hlediska těch výplní a celkového dojmu. A v tom je to kouzlo, že pokud člověk takto renovuje dveře, tak nikdy neví přesně dopředu, jak to dopadne, a co se skrývá pod těmi nátěry. Možná je na tom ještě zajímavé to, že to byly původně dveře na otevírací panty, které jsou předělané na posuvné dveře.

Další dveře, které jsou opět svým způsobem atypické – jsou to dveře s úkosem, který je přizpůsobený podkroví.

Balkónové dveře s izolačním dvojsklem. Opět je to předělávka starých dveří. Dveře nejsou nějak extra zateplené, ale na využití zde jsou naprosto dostačující. Vidíme tady atypické a originální olištování skel s přírodní linií.

Zde vidíme veliký rozdíl mezi vstupními dveřmi – tyto zateplené dveře jsou na opačné straně chalupy a jde opět o předělávku starých dveří. Vidíme zde i atypickou obložku z částečných odkorů.

Nové dveře z modřínových desek s přírodní oblinou. Tyto dveře jsou masivní, dělané nahrubo, ale určitě bytelně, aby něco vydržely. Tyto dveře slouží jako vstup do stodoly. Do interiéru by s nějakou mírou představivosti šly určitě použít taky.

Venkovní dveře – opět práce s odkorem a starými deskami. Zevnitř a zvenku vypadají úplně jinak.

A ještě jedny dveře – původně dveře z paneláku. Opět pěkné masivní dřevo, které bylo skryto pod vrstvou nátěru.