Roubenka a srub dohromady – tradiční vzhled s lepšími parametry
Vzali jsme to nejlepší ze srubařské technologie – podelný W spoj a použili ho při stavbě klasické roubenky. Výsledkem je klasická roubenka s mnohem lepšími tepelně izolačními parametry.
Roubenka na divoko. Takhle by se dal nazvat styl, který kombinuje prvky klasické roubené stavby a kanadského srubu. Rohový spoj vypadá úplně jako klasická roubenka. Drážka je dělaná na divoko a místo, kde se dva trámy stýkají má oblinu. Kláda má tvar prizmy, což je kláda seřezaná pouze po dvou stranách, zbylé hrany mají oblinu. Když se podíváme z dálky na ten trám, tak je v podstatě křivý. Má pořád parametry kónického kmene. Tím se může více podobat nějaké srubové stavbě z kulatiny.
Velká výhoda oproti roubence je, že tady můžeme vyřešit drážku jinak, než tupým spojem. Můžeme zde udělat drážku, kterou děláme ve srubech a to je dvojitý w spoj, který z těchto technologií nabízí asi nejlepší těsnost, pokud je udělaný dobře. Tepelně izolačně je to nejlepší spoj. To nám klasický hranol nenabízí. Můžeme zde tedy použít srubovou technologii, ale současně to bude vypadat jako roubenka. Někdo, kdo je více na tradiční stavby nebo nechce mít problémy při povolování v CHKO, kde je s kanadskými sruby problém, tak tato varianta tím, že má tradičně rybinu v rohovém spoji, by měla projít.
Nevýhodou může být, že rohový rybinový spoj je velmi těžké udělat těsný oproti technologii srubařského rohového spoje.
Komentáře
Napsat komentář
* Označené položky jsou povinné.
Dobrý den, prosím, mohu se zeptat, jaký nátěr je zde použit? Moc děkuji, s pozdravem Lenka Gičová
Stavba je bez nátěru, dřevo bylo opalováno a pak kartáčováno.
Dobrý den, kdo to staví a na kolik takový dům vyjde, prosím?
Tento dům jsme stavěli my. Obecné informace k ceně dřevostaveb najdete na našem videu: http://www.prirodnibydleni.cz/cena-drevostavby/#video