Roubené zábradlí v interiéru

7. 8. 2013 Doplňky, Interiéry štítky: , ,

Krásně zbarvené modřínové zábradlí bez jediného hřebíku či vrutu.

Takto by mohlo vypadat přírodní roubené zábradlí z kulatiny, kde jsme při výrobě použili frézu. Zábradlí je z modřínu a bylo uděláno pod úhlem kolem schodiště. Samotná výroba je docela výzva – zejména proto, aby se všechno podařilo do sebe zakomponovat, a aby všechno dohromady sedělo. Vyžaduje to už nějakou dovednost.

Můžeme vidět detail modřínového dřeva v kulatině. Na povrchu bychom si toho na první pohled možná ani nevšimli, mohlo by se nám zdát, že jde o smrk nebo nějaké jiné světlé dřevo. Ale díky sukům, které tady jsou, dřevo napovídá, že jde o modřín. Ten má shora jenom takovou světlou vrstvičku a jádro je potom sytě červené. Na detailu vidíme červené zabarvení a v takovémto provedení je to opravdu hodně pěkné. Například u smrku nebo jiných běžných jednobarevných dřevin se těžko dociluje takového pěkného zabarvení. Třeba na tomto sloupku to jde pěkně vidět.

Toto zábradlí je u schodiště a zabraňuje tím pádu, ale jeho další část navazuje na galerii. Celé je to pojato v jednom stylu. V interiéru se snažíme doladit trošku více některé detaily —tím, že je zde zábradlí více využíváno, je tady vše zabroušeno více dohladka, aby nedošlo k nějakému poranění. Také ukončení v podlaze je pomocí čepu, které nejdou v tomto případě vidět. V případě tohoto zábradlí nebylo použito žádného kovu, šroubů nebo vrutů.

Z pohledu přírodního bydlení je jedinou vadou na kráse lepidlo, které dáváme do čepů. Bez tohoto spojovacího materiálu by bylo provedení velmi náročné. Takže to byl takový kompromis.

Líbí se vám to? Doporučte tuto stránku přátelům…

Napsat komentář

* Označené položky jsou povinné.