Rekonstrukce starého domu svépomocí

23. 2. 2014 Interiéry štítky: , , 3 komentáře

Šikovné ruce a hodně studia různých technologií vedly ke zdárné rekonstrukci domu z roku 1833.

Stará podmáčená chalupa – to může být noční můra. Bylo tomu tak i v tomto případě. Tento krásný interiér vždycky nevypadal takto. Majitelé koupili tento dům, který byl postaven roku 1833, asi před 4 lety. Vše, co z něho zůstalo na začátku rekonstrukce, byla pouze hrubá stavba a krov. A to díky necitlivým zásahům v průběhu 70. let od předchozích majitelů. Byla to velká výzva a díky šikovnosti majitele a nadšení obou manželů, se jim to podařilo realizovat celé svépomocí. My jsme se tady podíleli jen nějakým poradenstvím a dodávkou některých materiálů a menších stolařských prací.

K na dalších videích uvidíme, co všechno si může informovaný šikovný člověk udělat sám a může to být klidně rekonstrukce celé chalupy. Tady je třeba zdůraznit, že majitel věnoval hodně času získávání informací a věnoval se taky hodně studiu daných technologií, ať už to bylo u hliněných omítek nebo renovací starých povrchů nebo povrchu starého dřeva apod. Určitě zde byla velká investice času a také vlastní šikovnost. Tento dům, který je nabitý spoustou krásných detailů, budeme sdílet na našem videoblogu.

Líbí se vám to? Doporučte tuto stránku přátelům…

Komentáře

 1. Danca napsal:

  To jsme toho teda viděli schodiště a pána jak něco vypráví :-(

 2. Přírodní bydlení napsal:

  Je to jen úvodní video pro danou rekonstrukci. Další a konkrétněji zaměřená videa této rekonstrukce naleznete zde:
  Marocký štuk v koupelně
  Cihlová dlažba
  Staré dřevo v nové kuchyni
  Dřevěná podlaha a podlahové topení
  Japonská omítka
  Originální digestoř
  Oživení 100 let starých trámů
  Necitlivé rekonstrukce chalup za komunismu

 3. Adriana napsal:

  Dobrý den,

  bylo by možné sehnat kontakt na majitele této chalupy? Chystáme se rekonstruovat kamenný dům pomocí přírodních materiálů a moc se nám tento citlivý přistup líbí. Děkuji Adriana

Napsat komentář

* Označené položky jsou povinné.