Náročné rekonstrukce

31. 5. 2018 Interiéry, Materiály štítky:

Některé rekonstrukce vypadají zpočátku beznadějně. Proto je důležité promyslet vše co nejvíce dopředu a neváhat využít moderní technologie. Napadnou nás tak věci, které by nás normálně nenapadly.

Některé rekonstrukce vypadají na začátku beznadějně. A byl to i případ této stavby. Na začátku tady byla stará chátrající stavba, která původně sloužila jako hospodářská budova. Časem na ni byly předchozím majitelem učiněny nějaké zásahy, které ale nic neřešily a celou situaci spíše komplikovaly. Ten stav se zdál být ze začátku beznadějný – stavba se nachází v prudkém svahu, na skále, je tady špatný přístup a vede sem jen úzká cesta, takže doprava materiálu nebo cokoliv je docela problém. Jsme zde v husté zástavbě, kde je manipulační prostor hodně omezený. Další věcí byl půdorys stavby – jedná se o dlouhou úzkou nudli, která je na svahu. Vepředu je ta stavba hodně vysoká a směrem dozadu se hodně snižuje. A díky tomu je v této malé budce pět pater. Je to až k neuvěření.

Na začátku, když jsme tu stavu procházeli a přemýšleli, co s tím, tak to skončilo tak, že jsme su mysleli, že s tím prostě asi nepůjde nic udělat. Zachránili nás moderní technologie, což je třeba navrhování v 3D. Až po tom, co jsme si mohli ten prostor prohlédnout nakreslený a mohli ten návrh posuzovat, jednoduše měnit, tak se podařilo vytvořit nějaký návrh, který dával smysl. I tak celkově v chaosu této stavby nebyly úplně jisté všechny výšky. Možná výhodou této stavby bylo, že demolice, která se nabízela jako první, tu ani nebyla možná.

Nejdůležitější je na těchto stavbách promyslet všechno co nejvíce dopředu. A to ikdyž děláme jen nějaké vnitřní úpravy, tak se vyplatí ty věci mít v nějakém modelu. Napadnou nás věcí, které by nás normálně nenapadly.