Prosvětlený moderní srub

20. 8. 2020 Interiéry, Sruby štítky: , , 1 komentář

Srub navržený s důrazem na světelnost v interiéru a maximální využití přírodních materiálů. Dřevo je natřené olejem s bílým pigmentem, takže vypadá jako čerstvě opracované. Světlé hliněné omítky, světlé dřevěné a kamenné podlahy, velká okna a galerie.

Tento srub je výjimečný tím, že je v něm hodně světla. Je to dáno několika důvody. Všechny plochy, mimo roubené stěny, jsou v bílých hliněných omítkách, což nám ten srub prosvětluje. Také jsou tady veliká okna. Pomáhá tomu také nátěr dřevěných prvků. Byl zde zvolený nátěr olejem s bílým pigmentem. Dřevo pak vypadá jako čerstvě obroušené nebo ohoblované. Dalším atypickým prvkem jsou světlé podlahy. Tam kde není masivní světlá dubová podlaha, tak je to světlý kámen.

Všechny tyto aspekty dohromady stavbu velice prosvětlují. V prvním patře k tomu také přispívá tato galerie. Je nutno říci, že většina těchto věcí je nadstandardní a pokud jde o náklady, tak je to mimo nějaká klasická provedení. Srub byl dokončený maximálně v přírodních materiálech. Pokud dám stranou nějaké moderní technologie, tak jsou zde přírodní hliněné omítky, přírodní izolace a dřevo.