Prosklená štítová stěna

4. 12. 2017 Dřevostavby štítky: , , ,

Parádní bydlení v předhůří Beskyd propojuje venkovní přírodu s interiérem. Stačí k tomu prosklená štítová stěna. Navíc je přesah střechy dimenzován tak, že se stavba v létě nepřehřívá a v zimě svítí slunce krásně do interiéru.

Otevřená galerie a prosklená štítová stěna nádherně propojuje s okolním prostorem. Nedílnou součástí této galerie je venkovní přesah střechy, který je na dimenzovaný tak, že když je venku v létě horko, sem slunce nesvítí a prostor se nepřehřívá. Naopak v zimě, když potřebujeme teplo a sluníčko, svítí slunce co nejvíce do interiéru.

To, že to tak funguje, nám potvrdili majitelé domu, kteří tady bydlí přes rok. Mohli si tak projít čtvero ročním obdobím. Venkovní přesah střechy je také užitečný pro nepřízeň počasí, kdy tady máme docela velkou plochu, kde se dá pohybovat, a kde se mohou vyřádit děti.

Další vybavení tohoto prostoru jsou pěkná akumulační kamna, celodřevěná kuchyně a hliněné omítky na interiérových příčkách, které nám pomáhají vytvořit velmi příjemný prostor k obývání.

Díky okolní krajině předhůří Beskyd, kde máme hodně volného prostoru, tady vzniklo opravdu parádní bydlení, které by bylo v husté zástavbě jen hodně těžko realizovatelné.