Přiznaná stěna srubové kuchyně

28. 12. 2012 Interiéry štítky: , , ,

Stěna kuchyně může být ve srubu přiznaná, bez obkladu a skříněk.

Kuchyně ve srubu může vypadat i takto — bez spousty skříněk a kachlíkového obkladu. Dřevo přitom může zůstat přiznané. Více namáhané plochy jsou v tomto případě chráněny sklem, které zabraňuje mastnotě, aby se dostala na stěnu.

Nabízí se také otázka údržby roubené stěny. Na dotek je dřevo hladké a najdou se i menší praskliny, ale prakticky není údržba problém. Pro někoho, kdo je citlivý na prach nebo zvyklý na rovné lesklé plochy, mohou nastat jisté komplikace.

Jde o kuchyni, která je ve veselá a svou barvou kontrastní ke dřevu. Opticky působí příjemně. Pracovní deska je z masivního kamene, což je v kombinaci se dřevem opravdu pěkné. Bude také zajímavé sledovat, jak se kámen chová při častém používání.

Obecně řečeno, u této kuchyně nejsou nějaké větší nároky na údržbu, záleží hodně na způsobu vytápění a životním stylu obyvatel srubu.

Pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči, je ideální na takovou nějakou stavbu zajít, osahat si to a promluvit si s někým, kdo ve srubu žije delší dobu. Tady bychom chtěli poukázat jen na to, že stěna v kuchyni je přiznaná (může být v některých prostorech i v koupelně) a není nutné ji zakrývat skříňkami nebo kachlemi.