Jak vyrábíme přírodní nábytek

22. 3. 2013 Doplňky, Interiéry štítky: , , , , 9 komentářů

V naší malé dílničce vyrábíme pomocí speciálních fréz přírodní nábytek a hračky z nepravidelných kousků dřeva.

Malá ukázka z naší výrobny roubeného nábytku – z klacků a jiných kousků dřeva vyrábíme různé židličky, křesla, stoly, hračky, tady je např. panáček a spoustu dalšího. Vše napojujeme zajímavým čepem, na který máme speciální frézu – jde to dělat i na koleně, ale pracnost je pak mnohem větší. Máme tedy speciální frézy a k tomu ještě upravenou dlabačku. Výroba se tím hodně zrychlila. Pak už je to jen a jen na naší fantazii a dostupném materiálu.

Lze vyrobit například takovéto houpací křeslo nebo zde je zbytků dřeva dětská stolička –vidíme zde pěkně náběhy do spojovacích čepů. Vzniká nám z toho divoce či přírodně vypadající nábytek. Čepování kulatiny pak nabízí nepřeberné možnosti využití. Trochu problém je shánění kulatiny tohoto průměru ve velkém. Dá se to samozřejmě řešit sběrem klacků po lese, ale při větší výrobě se to komplikuje. Je určitě lepší, když materiál na výrobu trochu proschne, takže je potřeba mít i nějaký prostor na skladování větví a kulatinek.

Každému se tento přírodní nábytek asi nebude, ale je to zase zajímavá možnost, či styl, jak využít přírodní linie pomocí nahrubo opracovaného materiálu (odstraňujeme kůru, někdy necháváme i trochu lýka nebo zabarvení, které zpestřuje). Každý takový výrobek je originál, protože to není frézovaná kulatina, každý kousek dřeva je svůj. Člověk už pak jde jen kolem hromady dřeva a přemýšlí nad tím, co zajímavého by se z toho dalo vyrobit.

Tady na to máme uzpůsobenou takovou malou dílničku a je to opravdu zábava.

Líbí se vám to? Doporučte tuto stránku přátelům…

Komentáře

 1. Josef Bína napsal:

  Jste šikovní :-) Vaše videa jsou bezva. Líbí se mi, jak jsou „přírodní“ stejně, jako práce, kterou děláte :-). Je to dobře využité místo na netu – máte být na co pyšní. Ať se Vám díla daří (dřevo i video) a přeji hodně úspěchů.

  j.

 2. Přírodní bydlení napsal:

  Díky moc za zpětnou vazbu. S video blogováním teprve začínáme, ale máme v plánu to pořádně rozjet :-)

 3. Miloslav Chmena napsal:

  Dobrý den chtěl bych si pořídit také takovou frézu na tyto spoje poradíte mi kde bych jí sehnal děkuji s pozdravem p.Chmena

 4. Přírodní bydlení napsal:

  Fréza se dá objednat z USA (např. http://www.lumberjacktools.com), ale není to zrovna levná záležitost. K vytvoření funkčního systému je třeba silná vrtačka, případně další příslušenství, což může být nákladné. Levnější ale pracnější varianta je pořídit si vykružovací vrtáky.

 5. Miloslav Chmena napsal:

  Děkuji za informaci zkusil jsem to objednat tak snad to příjde .Částka za poštovné se mi ukázala 54 dolaru což je poloviční cena home sady to je teda dost ale co se dá dělat s pozdravem p.Chmena

 6. Miroslav Zubacký napsal:

  Dobrý den.A došla fréza z USA? Platil jste ji předem nebo to pošlou dobírkou?Předem díky za odpověd.Zubacký

 7. Linková Gena napsal:

  Dobrý den,
  pane Jakube to je úžasné – Vaše výrobky, myšlenka přírodního bydlení, stromů v interiáru různých výrobků z klacků.. Děkuji a budu sledovat Váš veb. Škoda, že bydlíte tak daleko..
  Přeji hodně úspěchů ve Vaší práci
  Gena

 8. Petr napsal:

  Zdravím.
  Pokud budete někdo frézy z USA objednávat, ozvěte se prosím. Mám zájem a poštovné bude poloviční.

  Díky moc !

 9. Marian napsal:

  Zdravim . Neviem či je to ešte aktuálne ale mal by som tiež záujem o tie frézy . Ak ste ešte nikoho nenašli prosím ozvite sa alebo aj niekto iný . Díky moc .

Napsat komentář

* Označené položky jsou povinné.