Přírodní balkón

6. 10. 2013 Doplňky štítky: , , , 2 komentáře

Krásný balkón s přírodními liniemi, který umožňuje výhled do lesa.

Jak by asi mohl vypadat přírodní balkón nebo balkón s přírodními liniemi. Tady máme jeden, který by mohl mít k přírodním liniím docela blízko. Je to balkón u dřevěného domu, který je blízko lesa a šlo o to propojit prostor domu ještě blíže s lesem. Tento výhled je asi všeříkající.

Řešilo se zde jedno velké dilema – tyto výplně, které jsou z plexiskla. Bylo to na jednu stranu hodně těžké rozhodnutí, protože plexisklo má k přírodnímu materiálu hodně daleko. Použili jsme ale plexisklo z toho důvodu, že klasické roubené zábradlí nebo jakékoliv jiné dřevěné zábradlí, tím aby současně plnilo svou funkci proti pádu, by bránilo ve výhledu do lesa, když člověk sedí u jídelního stolu.

Z toho důvodu zde vznikl opět nějaký kompromis. Díky umělému materiálu jsme zajistili dokonalý kontakt s tím, co se děje kolem. Takováto varianta je přece jenom trochu divočejší a nebudeme moci si ji dovolit na každém místě nebo u každého domu. Může ale sloužit jenom jako další inspirace, možností je prostě spousta. Často jde jenom o odvahu nebo schopnost se otevřít atypickým řešením.

Někdo si možná všiml této branky. Dole pod námi je asi čtyřmetrová díra. Je to příprava na napojení skluzavky, která povede dolů a zajistí rychlý nástup do lesa. Zatím v této chalupě žije rodina s malými dětmi a maminka není z tohoto nápadu úplně nadšená. Takže se čeká, až děti trochu povyrostou a přemluví maminku. Doufejme, že to bude brzo.