Posezení v přírodním stylu

11. 6. 2015 Interiéry štítky: , ,

Není nad to si posedět někde na louce s výhledem na hory. Když zrovna takovou možnost nemáte, může vaše posezení doma vypadat třeba takto.

Nejlepší posezení je někde venku v trávě s výhledem na hory. Pokud nemáme takové místo zrovna v dosahu anebo je venku hodně škaredě, tak může posezení vypadat třeba takhle. To co tady vidíme je futon v kombinaci se stolíkem v přírodním stylu.

Nejprve se trochu podíváme na ten stolek. Tato dřevěná část je jilm – nádherné dřevo, které není tolik v povědomí. Vidíme tady nádhernou kresbu, kterou vytáhl přírodní olej. Je zajímavé, že tady nevznikla žádná hlavní výsušní trhlina. Vidíme, že od středu ke kraji nic neprasklo. Je to dáno charakterem dřeva a také tím, že tento konkrétní kus se sušil pomaličku ve stodole pod střechou nějakých 12 let. Takže k tomu postupnému vysychání docházelo velmi pomalu.

Přesto tady vznikly nějaké praskliny, a abychom docílili nějaké praktičnosti bez toho, abychom museli povrch zalívat nějakým epoxidem, aby se zakryly spáry a vytvořila se nějaká praktická plocha, tak jsme tady použili pevnostní sklo. Zajímavosti je, že to bylo docela komické nechat si udělat u sklenářů takovýto tvar, kterými jsme se snažili trochu kopírovat tvar špalku.

Futon je také v domácím provedení – matrace je koupená, ale potah je dělaný na míru a také skládací rám, který jsme si dělali svépomoci tady na stolárně. Futon je možné rozložit a použít na spaní.

Takže snad i takto může vypadat pohoda v nějaké přírodní stavbě a opět se vracím k tomu začátku, že není nad to si posedět někde na louce za pěkného počasí a s pěkným výhledem do okolí.