Polohovací stůl

1. 9. 2017 Doplňky štítky: , , 5 komentářů

Přírodní provedení praktického polohovacího stolu.

Dneska už každý ví, že dlouhé sezení není úplně ideální. Jeden ze způsobů, jak si můžeme ulevit, je použít takovýto polohovací stůl. Základem je elektrický mechanismus, který nám umožňuje polohování stolu. V tomto případě máme 3 možnosti nastavitelných poloh, kam nám deska stolu automaticky dojede. Důležitý je hladký chod stolu, protože pokud ho využíváme celý den, tak bezproblémová uživatelnost je prioritní.

Druhou důležitou částí je samotná plocha stolu, která může být různě veliká a povrch může být také různý. Dneska už stolů můžeme koupit více, ale nám chybělo přírodní provedení. Většinou tam byl kus lamina nebo ne úplně příjemný povrch. To nás motivovalo k tomu udělat něco jiného. Díky zakázkové výrobě se dá takto vyrobit v podstatě cokoliv – jakákoliv velikost i druh dřeva. Provedení může být v oblině nebo nějaká moderna. Těch možností je opravdu nekonečně mnoho.

Vidíme tady i polohovací stůl, který je výrazně odlišný nebo můžou být provedení úplně minimalistická. U tohoto stolu je zajímavé to, že použité dřevo bylo v některých místech už hodně shnilé a takový kus dřeva by člověk nepořídil ani na pile. Využili jsme ho proto, že hniloba má často velmi pěkné barvy. Potřebovali jsme povrch zalít do epoxidové pryskyřice, aby mohl vzniknout tvrdý, použitelný povrch. To byla taková daň za to, že jsme mohli použít takový krásný kus dřeva. Většinou preferujeme využití nějakých přírodních olejů nebo vosků.