Podlahové vytápění v podkroví dřevostavby

15. 10. 2015 Dřevostavby, Vytápění štítky: , , , , , 2 komentáře

Jaké jsou možnosti podlahového vytápění v podkroví dřevostavby? A je možné mít při podlahovém vytápění i masivní dřevěnou podlahu?

Pokud zvažujeme podlahové vytápění v podkroví, máme tu 2 základní varianty nebo možnosti – je to mokrý či suchý proces. Ten mokrý proces je nějaké klasické vylití anhydridu nebo betonové podlahy a ten druhý může vypadat třeba takhle.

Je také dobré říct, že oba dva systémy je možné aplikovat na masivní dřevostavby, které sesedají, a které mají dřevěné stropy a záklopy. Tady se zaměříme na ten druhý systém podlahového vytápění. Nad podlahovým záklopem, který vidíme vlastně zespoda, je nějaká pokladní vrstva, na které je polystyrenová systémová deska, která je nějak profilovaná pro uložení hadů vedoucích tepelné médium. To celé je pak zaklopené sádrokartonovou deskou.

Na tuto desku můžeme namontovat různé typy finálních podlah. Výběr je poměrně veliký a mohou to být i různé typy dřevěných podlah. Dneska už se dělají čistě dřevěné podlahy určené pro podlahové vytápění. Ten rozdíl je většinou v tom, že pro podlahové vytápění jsou tenčí (12-15 mm). Takže i na takovémto systému můžeme mít masivní dřevěnou podlahu a bude nám to fungovat jako podlahové topení.

Ta největší záludnost dneška je v tom, že je hrozně moc materiálů, možností a technologií a je těžké si vůbec vybrat to nejvhodnější řešení pro danou situaci.

Jaké jsou možnosti podlahového vytápění v podkroví dřevostavby? A je možné mít při podlahovém vytápění i masivní dřevěnou podlahu?