Dřevěná podlaha a podlahové topení

23. 3. 2014 Vytápění štítky: , , , ,

Podlahové vytápění v kombinaci s dřevěnou podlahou často budí nedůvěru. Máme tady praktickou ukázku a tedy důkaz, že to funguje.

Dřevěná podlaha a podlahové topení – to v hodně lidech nebudí důvěru. Tady máme opět důkaz, že to funguje, a že to jde. Máme tady podlahové topení a jako finální podlaha, je vrstvená dřevěná deska. Tady se jedná o vrstvenou dřevěnou podlahu, ale používá se i masivní dřevo, např. dub tloušťky 19 mm.

Rozdíl je pouze v tom, že trochu déle trvá, než se dřevo naakumuluje, potom to ale zase déle vydrží. Také při samotné aplikaci toho topení je potřeba dávat hadici trochu blíže k sobě –  má to nějaké specifika, ale jde to a funguje to. I díky tomu, že podle topení funguje na velmi nízkých teplotách, většinou do 35 °C. Takže i nyní, když to topení funguje, tak by to člověk ani nepoznal.

Nemá to žádný vliv na to, že by se nám ty spoje otevíraly anebo to nějak jinak pracovalo. Vidíme, že prostor, který tu máme, je vytápěný pouze tímto topením – nejsou tu žádné radiátory ani nic jiného. Je tu příjemná teplota, nyní je venku -4 °C a tady je parádně. Setkáváme se často s tím, že to budí obavu, takovéto kombinace, ale jde to a funguje to.