Podlahové konvektory ve srubu

16. 7. 2014 Vytápění štítky: , , , ,

Slyšeli jste už o podlahovém konvektoru? Je to zajímavá alternativa k podlahovému vytápění nebo radiátoru na stěně.

Radiátory na roubené stěně se asi budou líbit málokomu. Pokud nemáme podlahové topení a máme nějaký teplovodní výměník, který využíváme k vytápění domu, tak alternativou je podlahový konvektor.

V tomto srubu, který stojí na crawl space, kdy pod touto podlahou je vzduchová kapsa, je to ideální řešení. Mohlo by tu být i podlahové vytápění, ale konvektor se nám také nabízí. Toto řešení je s podlahovou dřevěnou mřížkou, takže nám to nenarušuje ani ráz dřevěné podlahy.

Ještě zmíníme zdroj tepla, kterým vyhříváme vodu v konvektoru. Jsou to tato kachlová kamna v klasičtějším provedení. Dole vytápíme konvektory a v podkroví, kde už jsou bílé stěny, radiátory. Je to jedna z častých variant vytápění, kterou řešíme.

Můžeme také vidět, že i když je tady crawl space a celá tato podlaha je na dřevěném rámu, nebrání nám to, aby tu byly nějaké masivní akumulační kachláky, které nám v dřevostavbě pomáhají udržovat teplo. Nebrání nám to, abychom mohli takovou věc realizovat. Je tady čistě základ pod komín a kachlová kamna.