Podkroví valašské roubenky

7. 6. 2013 Dřevostavby, Interiéry štítky: , , , ,

Podívejte se, jak může vypadat dřevěný obklad podkroví ze smrkových palubek v roubence.

Nacházíme se v podkroví valašské roubenky, které je celé obloženo smrkovými palubkami, včetně podlahy. Dřevo se zde v sobě tak trochu samo ztrácí. Další zajímavosti, jako je například roubený nábytek, prvky na vestavěných skříních a roubené postele z kulatiny. I samotné plochy obkladu jsou takové dost nevýrazné — pokud by zde byl nějaké kontrastní světlé nebo jiné plochy, tak by zde tyto dřevěné prvky daleko více vynikly. Samozřejmě to může někomu takto vyhovovat.

Díky tomuto záběru si člověk možná hodně věcí uvědomí — pokud je vše ve dřevě, působí to jako monolit. I atypické úpravy, jako jsou tyto rustikální kleštiny opracované nahrubo motorovou pilou, lze snadnou přehlédnout jen proto, že všude kolem je smrkové dřevo. Stačilo by například jen štítovou stěnu udělat ve světlejší barvě a postele, podlaha i stěny by byly daleko zajímavější.

Nebo například zde by to vypadalo opravdu hezky, pokud by byla použita nějaká světlá plocha. Krokve i zajímavý stůl by lépe vynikli. Takto se vše v sobě ztrácí — zábradlí, krovy s velkými suky, dvířka. Takže toto je věc, kterou bychom příště udělali jinak.