Pasivní dům a tloušťka izolace

9. 10. 2013 Dřevostavby, Izolace štítky: , ,

Začali jsme stavět pasivní dům na klíč a toto je úvodní video, kde se zaměříme na tloušťku tepelné izolace.

Pro příznivce pasivních dřevostaveb začínáme novou sérii videí, kde budeme sdílet naše zkušenosti z jedné konkrétní pasivní stavby, kterou děláme na klíč.

Jedním z důležitých parametrů takovéto stavby je tepelná izolace. Je běžné, že pasivní dům má tloušťku izolace 40 a více cm. Jak toho docílit? Těch možností je více, ale jedno z konstrukčních řešení je takovéto íčko, u kterého je jednoduché docílit velké šířky. Systém je relativně jednoduchý, i když se může lišit od klasické tesařiny, jak můžeme vidět například na tomto detailu sedla, které je řešeno úplně jinak.

Detailů je na této stavbě opravdu hodně a budeme se snažit jim postupně věnovat. Ze spodní části tohoto I profilu je ještě takzvaná před stěna, takže izolace bude v tomto případě ještě daleko větší. 40 centimetrů I profil, pak další 4 nebo 6 cm před stěna a ještě dřevovláknitá deska shora.

Tato předstěna také slouží k vyřešení rozvodu elektriky a vody, k tomu se ale dostaneme v nějakém dalším videu, které se bude týkat vzduchotěsnosti stavby. Takže toto jenom na úvod a určitě budeme průběžně zveřejňovat další věci.