Originální radiátory

28. 2. 2018 Vytápění

Zapomeňte na bílé žebříky v koupelnách a zkuste něco originálního. Inspirací pro vás mohou být staré dobré registry nebo radiátory z topenářských trubek.

Tato trubka není kus železa, který bychom zde náhodou zapomněli. Je to ultra moderní radiátor. Na první pohled se to s představou moderního radiátoru neslučuje – jsou to většinou zvláštní bílé žebříky v koupelnách. Nebude to asi ideální radiátor do klasického interiéru.

Na dalších záběrech vidíme registry, které si v běžné domácnosti asi taky těžko představíme. Možná si představíme spíše nějakou továrnu nebo dílnu, ale v určitém interiéru a povrchové úpravě, to může vypadat hodně dobře. Tady nám nakonec ani nic jiného nezbylo. Nacházíme se v rekonstruované stodole, interiér je tedy hodně specifický a většina standardních výrobků se sem nehodila.

Nevýhodou určitě je, že ne každý řemeslník z toho bude nadšený. A zrovna tady topenáři, kteří dělali práce na této stavbě, odmítli tuto věc vyrobit. Požadavku na výrobu takového radiátorů se jen veselé zasmáli. Je potřeba s takovou komplikací počítat.