Opravdu celodřevěná kuchyně

23. 12. 2013 Interiéry štítky: , ,

Celodřevěná kuchyně se už jen tak nevidí. Je sice dražší a musíme o ni trochu více pečovat, ale pro milovníky dřeva to bude to pravé.

Opravdu celodřevěná kuchyně – dnes se vyrábějí u masivních dřevěných kuchyní pouze dřevěná dvířka a zbytek, jako jsou korpusy nebo police bývají z nějaké dýhovačky nebo podobných materiálů, tak i třeba ta pracovní deska. V tomto případě je všechno z masivního borovicového dřeva (korpusy, police, pracovní deska).

Kuchyně je tady 13 let. Všechno v pořádku funguje a to i přesto, že kuchyně je hned vedle kachlového sporáku a dochází tady často k náhlým teplotním změnám. I přesto se s tím kuchyně vyrovnávala dobře. Je to částečně tím, že zde není mnoho šuplíků nebo nějakých pojezdů a přesných zařízení. Pojezdy, které tu jsou, mají přece jen nějakou vůli. Jsou to staré plechové pojezdy, takže umožňují nějaké pohyby dřeva.

Jedinou nevýhodou tady může být pořizovací cena, kdy to vychází o dost dražší než nějaké dřevotřísky, lamina nebo různé jiné náhražky či imitace dřeva. Tato pracovní deska samozřejmě trpí, ale pro nadšence to není zase takový problém. Jde jen o nějakou častější údržbu, kdy je potřeba občas tu povrchovou úpravu opravit a také se o to trochu více starat (např. nenechat vylitou vodu přes noc apod.) Ti z Vás, kteří fandíte dřevu a jste ochotni něco přišetřit, tak nemějte strach z opravdu masivní celodřevěné kuchyně!