Odhlučnění podlahy dřevostavby

5. 6. 2013 Dřevostavby štítky: , , , ,

Ukázka jednoduché technologie odhlučnění podlahy dřevostavby — stěna a rám podlahy nejsou mechanicky propojeny a nedochází tak k šíření hluku.

U dřevostavby může vzniknout problém s přenosem hluku. Budeme se postupem času zaměřovat na detaily, které tuto problematiku trošku více objasní, díky ukázkám z konkrétních staveb. Máme i zkušenosti se špatným řešením odhlučnění dřevostavby, kdy se hluk šířil po celém domě. Může totiž dojít k situaci, kdy dupnete na jedné straně a jde to slyšet po celé chalupě.

Tady máme první detail, kde vidíme dřevěný rám podlahy a tady bude roubená stěna. Rád bych ukázal detail — tento rám zůstane oddělený od obvodové stěny a nedojde mezi nimi k žádnému mechanickému spojení kotvícím materiálem. Bude zde jen izolace a tak zabráníme přenosu zvuku. Takovýmto jednoduchým řešením lze zamezit šíření hluku dále do stavby.

Je to jedna z ploch, kde problém může vzniknout. Často bývá problém v podkroví, což si ale ukážeme na nějakém jiném záběru. Je dobré se tím začít zabývat už u podlahy. A často, jak je vidět, může být řešení opravdu jednoduché.