Nenápadný srub uprostřed vesnice

25. 7. 2017 Sruby, Zahrady 1 komentář

I na malém pozemku v zástavbě můžeme vytvořit nenápadné místo k bydlení, kde se cítíme blíže k přírodě.

Srub je specifická stavba, která se nehodí všude. Někdy jsme ale postaveni před dilema, že jde o typ stavby, ve které se cítíme nejlépe, ale nemáme možnost najít ten nejvhodnější pozemek. Na tomto případě si můžeme ukázat, jak vhodným zasazením do terénu, pokud nám to samozřejmě pozemek umožňuje, můžeme takovouto stavbu učinit hodně nenápadnou a splníme si představu bydlení, které je pro nás ideální.

Na záběrech vidíme srub, který je uprostřed vesnice a je zasazený v zahradě. Na tomto záběru je patrné, že pokud nedojdeme přímo ke stavbě, tak ani nevíme, že se tady srub nachází. Toto je spodní pohled od cesty. Když se postavíme za srub, který má zelenou střechu, tak ho nevidíme skoro vůbec.

Jde o srub typu bungalov, který je navíc hodně zaříznutý ve svahu a stavba je celkově udělána co nejnižší. Obytnou plochu dosahujeme nějakou větší plochou. Prostředí si majitel vylepšil permakulturní zahradou a malým koupacím jezírkem. Na tomto případě může být inspirující, že i na malém pozemku v zástavbě můžeme vytvořit nenápadné místo k bydlení, kde se cítíme blíže k přírodě.