Nádherný strop ve staré roubence

3. 1. 2023 Interiéry štítky: ,

Obnova původního stropu ve staré roubence.

Díváme se na původní strop, který byl po rekonstrukci na starém domě. I přes obrovskou pracnost se to určitě vyplatilo. Majitel zde dosáhl vzhledu a pocitů, které z nového dřeva nedocílíme. Zachoval se soulad mezi stropní konstrukcí a nátěrem a podařila se povrchová úprava, což není vždy reálné nebo je dřevo ve stavu, kdy to nedává smysl. Postup byl zásadní, protože zde byl původně silný nátěr, pod kterým bylo dřevo schované.

Práce nad hlavou, tedy nejnáročnější pozice, celou situaci ztěžovala. Zde se osvědčilo pískování, kdy se podařilo dostat nejhrubší nečistoty dolů. Majitel si pak všechno dělal sám. Pokud by tuto práci dělala firma, bude finančně pravděpodobně nedostupná kvůli obrovské pracnosti a potřebě trpělivosti a času.

Ještě tu byla jedna specifická věc. Skladba nad stropem se nechávala původní, takže nebyla odkrytá až do dřevěného záklopu, což je obvyklé. Bylo tedy ještě potřeba zabezpečit všechny praskliny v dřevě, aby se neprášilo shora. Bylo nutné udělat těsnění a začistit pískování, aby povrch působil tímto dojmem. Bylo zde hodně ruční práce, včetně kartáčování, které bylo třeba doladit, aby se dosáhlo dokonalého vzhledu povrchu. Bylo zde velké zastoupení ruční práce, včetně kartáčování, aby se dosáhlo dokonalého vzhledu povrchu. Po všech úpravách není na stropě žádný nátěr, což je méně časté řešení. V důsledku toho bude dřevo očištěno od všech nátěrů a nečistot, což může vést k jedinečnému vzhledu. Místnost je pojata moderním způsobem, což lze vidět na kuchyni za mnou. Například podlahy. Ano, celkově to vypadá krásně a i když jsem řekl, že takový strop z nového dřeva prostě neuděláme.