Nádherná roubenka v rustikálním stylu

31. 8. 2021 Dřevostavby štítky:

Jednopodlažní roubenka s nadkrokevní izolací, stařeným dřevem, akumulačními kamny na dřevo a spoustou originálních detailů.

Takovýto výhled se u nás v Čechách nenabízí příliš často. Proto rádi sdílíme tuto realizaci. Toto řešení mohlo vzniknout jen díky odvážným majitelům, kteří zde vytvořili spoustu krásných detailů. Majitelé byli schopní i bez detailního projektu a nějakých vizualizací si stát za svým řešením. V některých případech šli až na hranu možností, kde lidé často ztrácejí odvahu nebo si nejsou jistí. Tady byl záměr jasný a myslím, že se to podařilo vyladit.

Jsme tady v jednopodlažní roubence. Konstrukční systém jsou masivní trámy v rozích spojené na rybinový spoj a zároveň s podélnou drážkou, která je řešena spíše jako podélný spoj u srubu. Nejsou tam žádné rovné hrany a není to hranol, je to na půl hranol a napůl kláda.

Všechny povrchy jsou pohledově ve stylu starého dřeva. Všechno se ladilo tak, aby to mělo tento vzhled. O to víc tady vynikají nádherná kamna na dřevo. Do toho všeho je zapracovaná kuchyně v podobném stylu a spousta dalších detailů.

Za nás je to především inspirativní stavba, kde můžeme vidět, že spousta věcí se dá dělat originálně a jinak než jsme zvyklí. Máme tady nadkrokevní izolaci a díky tomu přiznané krásné konstrukce krovu.