Modřínové schodiště ve srubu

15. 8. 2014 Interiéry štítky: , ,

Podívejte se na další krásné masivní schodiště ve srubu. Tentokrát z modřínu a s řadou specifických prvků.

Další praktická ukázka masivního dřevěného schodiště s přírodní linií. Tentokrát jde o modřínové dřevo. Jde o klasické pojetí se spoustou specifických detailů. Jednou z nich je masivní čelo schodu, který je z půlkuláče a ten zbytek, tím, že nášlapy jsou hodně široké, je spojený nějakou spárovkou. Jeto z toho důvodu, aby se schod moc nekroutil a nepracoval.

Je to zapracováno v bočnicích, které jsou masivnější, ale v tom klasickém pojetí. Masivní vzhled tomu dodávají i tyto boční široká modřínová prkna s přírodní oblinou. K tomu je uděláno i masivní roubené zábradlí z větších kuláčů. Nacházíme se ve srubu a z toho vychází i celý koncept schodiště, které je masivní, ale zároveň i uzavřené.

Ukazovali jsme si už i jiná řešení z půlkuláčů, kde ale to schodiště bylo více otevřené a působilo v prostoru více solitérně. Zde, díky tomu, že schodiště je uzavřené, tak nám tu vznikl hodně praktický prostor, který slouží jako technická místnost a je tu další místo pro šatnu. To může být další výhoda takovéhoto uzavřeného schodiště.