Nádherný modřín v interiéru

4. 4. 2013 Interiéry, Materiály štítky: , ,

Podívejte se na nádherně zbarvené modřínové dřevo v interiéru. Sytě červené jádro kontrastuje s bílou barvou vnější vrstvy kmene.

Modřín to je prostě nádhera. Na tomto detailu vidíme nádherný kontrast mezi vnější vrstvou, která je taková světlá až bílá a jádrem, které je sytě červené. Vidíme zde, jak nám skrze suk vystupuje barevně odlišný střed. Jde o opravdu pěkný detail a zpestření v interiéru, zejména pak ve srovnání s nějakým jednobarevným a pravidelným válcem – je to ale samozřejmě otázka vkusu.

Stropní desky jsou také z modřínového dřeva a opět vidíme jinak zbarvenou vnější část, která je na každém stromu trochu jinak silná. V tomto srubu je podíl modřínového dřeva opravdu velký. Určitou nevýhodou modřínu je jeho velká smolnatost. Hodně jsme se tím potýkali při výrobě – modřín obsahoval smolné kapsy, ze kterých najednou začalo vytékat hodně smůly. A v interiéru to pak není moc praktické.

V tomto případě jsme měli problém v rohových spojích, kde smůly teklo opravdu mnoho. Avšak v tomto stádiu, kdy majitel srub dokončuje už je vše vyřešené a srub je připraven k nastěhování. Dřevo je natřené přírodním olejem, takže i trochu více vyniklo zbarvení. V některých případech ovšem může být nevýhoda, že červená barva je tmavá a může např. na větších plochách ztemňovat interiér. Což vidíme i zde. Pokud se rozhodnete pro stavbu z modřínu, tak takto to může vypadat.