Moderní fasáda s přírodním šmrncem – laťový obklad z modřínu 🏡🌲

1. 7. 2024 Dřevostavby štítky: , ,

Hledáte inspiraci pro moderní a zároveň přírodní fasádu vašeho domu? Co takhle laťový dřevěný obklad z modřínu? Tento trend si získává stále větší oblibu v moderní architektuře, a to i přesto, že na tradičních stavbách jsme ho dříve nevídali.

Svislé latě pro 3D efekt

Ukázka svislého obkladu vás ohromí svou plasticitou. Tajemství tkví v použití dvou rozměrů latí, které jsou kladeny naplacato i nastojato. Díky této variabilitě můžete dosáhnout neotřelého a originálního vzhledu.

Kombinace s cementotřískovou deskou

Nechcete celodřevěnou fasádu? Zkombinujte modřínové dřevo s cementotřískovou deskou! V surovém provedení se tyto materiály skvěle doplňují a vytvářejí zajímavý kontrast.

Nechte přírodu, ať si hraje

Modřínové dřevo necháme bez nátěru, aby časem získalo přirozenou šedou patinu, která se krásně sladí s cementotřískovou deskou. Nová fasáda sice září novotou, ale postupem času získá ještě zajímavější vzhled.

Odvětrání je základ

Oba materiály jsou odvětrané – za nimi je mezera a izolace. Díky tomu je zajištěna správná cirkulace vzduchu a ochrana konstrukce před vlhkostí.

Inspirace pro váš vysněný domov

Toto je jen jedna z mnoha možností, jak vytvořit originální a moderní fasádu s přírodním nádechem. Nebojte se experimentovat s různými materiály a jejich kombinacemi. Nezapomeňte, že i jednoduchý detail, jako je horní ukončení obkladu, může dodat stavbě jedinečný charakter.

A co vy? Jakou fasádu byste zvolili pro svůj vysněný domov?