Moderní byt ve staré roubence

19. 11. 2022 Dřevostavby štítky: ,

Propojení tradiční roubenky s moderním bydlením.

Stará roubenka po rekonstrukci, i když to tak na první pohled rozhodně nevypadá. Hodně to půjde kontrastní se záběry z venku. Ani u staré roubenky není potřeba postupovat tak, že se snažíme z toho udělat skanzen. Můžeme navázat moderním bydlením a nemusí se to vzájemné vylučovat.

Jsme ve staré roubené bytovce, která má 4 byty. Toto je jedna z opravených částí. Záměr investora bylo propojit roubenku s moderním bydlením. To se mu krásně povedlo. Vidíme velké okno s krásným výhledem do lesa – je to v souladu s povolováním místního CHKO (tyto prvky se objevují a odrážejí nové požadavky na architekturu).

Máme tady nový krb a kuchyni, krásnou dřevěnou podlahu a původní starý strop. Některé prvky zůstaly tradičnější jako je například strop nebo nová dřevěná kastlová okna. Další detaily si ukážeme na jiných fotkách. Je to víceméně inspirativní video, kde můžeme vidět potenciál propojení staré roubenky a moderního bydlení.

Trámy venku jsou přiznané, doteplení, úprava povrchu a elektroinstalace proběhly na vnitřní straně. Je to kontrastní v tuto chvíli, protože venek ještě čekají nějaké úpravy a bude probíhat rekonstrukce, ale s tím, že na to všechno se myslelo a další venkovní dodělávky neovlivní negativně interiér. Bylo to takto pojato jako koncept od začátku a ladil se ideální harmonogram prací s ohledem na finance.