Minimalistické schodiště ze dřeva a kovu

18. 12. 2014 Interiéry štítky: , , 2 komentáře

Spojení dřeva a kovu, minimalismus a konstrukční výzva – tak by se dalo charakterizovat toto minimalistické schodiště.

Spojení dřeva a kovu, minimalismus a konstrukční výzva – takhle by se dalo charakterizovat toto schodiště. Autorem návrhu je majitel domu spolu se svým architektem. My jsme se podíleli pouze na realizaci.

Jednou z věcí, které měly velký vliv na to schodiště je, že se nacházíme ve starém domě a šlo zde o celkovou rekonstrukci. Toto minimalistické schodiště bylo navrženo tak, aby mohlo stát už na stávajícím podlahovém topení. Už to tady nějakou chvilku je a topení funguje, takže to bylo napočítáno a zrealizováno všechno dobře.

Když půjdeme po tomto schodišti nahoru a podíváme se kolem na spoje a celkové řešení, můžeme vidět ovlivnění minimalismem – nejsou tady vidět žádné šrouby ani spojovací materiál, ale pouze čisté propojení dřeva a kovu. Při vstupu do druhého patra můžeme vidět, že jsme ve staré chalupě, což nám dokazují tyto staré dřevěné trámy, které byly součástí původního stropu. Vytváří tady specifický detail a zůstalo to tady i s chrobákem, který tady žije.

Za zmínku tady stojí ještě řešení zábradlí, které je řešeno bez sváru nebo spoje pro ukončení jednotlivých kovových prvků. V této části bylo kvůli praktičnosti upuštěno od úplného minimalismu. Převládlo zde spíše přírodní řešení díky těmto větvičkám. Tímto se stává schodiště bezpečné a získává originální vzhled.