Malý rodinný dům z přírodních materiálů na zakázku

11. 6. 2023 Dřevostavby, Ekologie, Materiály

🏡 Podívejte se na náš nový projekt – unikátní malý rodinný dům, tzv. ‚tiny house‘, navržený na míru!🍃 Díky svému nekonvenčnímu tvaru plně respektuje využití zastavitelného území a zapadá do okolí. Dům je postaven s důrazem na využití přírodních materiálů pro udržitelné bydlení. 💚

Stavba rodinného domu často závisí na pozemku a platí to i v tomto případě. Tento dům je malý a má neobvyklý tvar s úhly, které nejsou pravé. Hlavním cílem zde bylo využít zastavitelného území co nejvíce, protože se nachází blízko lesa a platí zde určitá omezení. Tvar stavby tak vznikl v souladu s velikostí pozemku.

Stavba je jednopodlažní a je umístěna na betonových pilotech. Tato konstrukce umožnila umístit dům do nejnižší části terénu. Dřevěná část stavby je zhruba 30 až 40 centimetrů nad zemí. Možná budete moci z dálky vidět některé části kanalizace a další rozvody, které jsou provedeny atypicky.

Stavba je provedena s difuzně otevřenou konstrukcí. Modřínová fasáda, zelená střecha, interiér je navržen s minimálním použitím umělých materiálů a využívá přírodní izolace a hlínu. Tento dům je koncipován pro jednu osobu. Stavba se snaží přiblížit přírodnímu stavitelství a používá převážně dřevo, přírodní izolaci a hlínu.

Vzhledem k tomu, že je dům malý a má složitou konstrukci, je nákladnější než standardní stavby. Nelze jej přesně srovnávat s běžnými cenami. V takových případech je nejlepší zvolit individuální zakázku, pokud chcete maximálně využít prostor. Modulární domky a prefabrikované stavby jsou méně vhodné pro takto specifické tvary.