Loft v rodinném domě

28. 12. 2014 Interiéry štítky: ,

Víte, co je to loft? Jedno z posledních videí letošního roku pro všechny milovníky otevřených prostorů a galerií v rodinných domech.

Loft – co se skrývá za tímto tajemným slovem? Pokud zůstaneme u rodinných domů, tak se jedná o půdní nebo nadkrokevní prostor, který je přímo spojen se zbývajícím obytným prostorem. V dnešní době už se často využívají galerie v interiérech, což znamená, že je to často obývák nebo kuchyně nebo podobný prostor otevřený přímo až pod střechu.

Takže takovému prostoru říkáme galerie a loft potom vzniká ve zbytku domu. Galerie většinou není přes celý dům – v tom zbytku, kde máme dole nějaké další pokoje, nad nimi by nám normálně vznikla nějaká půda. Pokud ale chceme prostor nějak prakticky využít, tak je to právě tím loftem.

Tento prostor může být hodně nepraktický pokud jde o regulaci tepla, takže pokud tady neuděláme nějakou takovouto dělící příčku, tak tím, že teplo jde přirozeně nahoru, tak zde teplota může být výrazně vyšší. Tento prostor se přitom nabízí ke spaní nebo jako nějaká pracovna, takže to může být trošku nevýhoda. Jde to ale vyřešit takovouto příčkou. Pokud navíc nechceme ztratit kontakt s okolním prostředím, tak to může být provedeno ve skle.

Tady pěkně vidíme, jak nás to propojuje nejen s galerií, ale i s výhledem ven do lesa. Pro milovníky velkých prostorů v interiéru to může být nějaké praktické řešení a využití celkového prostoru. Navíc i v relativně malých stavbách takto můžeme dosáhnout vzdušnosti a může se nám tu lépe dýchat.