Lněná izolace v předstěně

22. 2. 2015 Interiéry, Izolace, Materiály štítky: ,

Ukázka praktického řešení lněné izolace v předstěně.

Lněná izolace v předstěně. Tady máme praktickou ukázku, kde jsme využili materiál na bázi lnu do předstěny. Máme už video o předstěně s ovčí vlnou, která byla koncipována trošičku jinak, ale ten princip je tady stejný. Za touto vrstvou izolace, která může být většinou maximálně 6 cm, je parobrzdná nebo parotěsná vrstva, což je v tomto případě přelepená OSB deska.

Jde vidět, že tento materiál přímo souvisí s interiérovým prostorem. To, co je za tou parotěsnou vrstvou už nemá takový vliv na interiérové klima. Takže ta volba materiálu do předstěny je hodně důležitá. Len je přírodní izolace, která má podobné vlastnosti jako je například dřevovláknitá izolace nebo konopí. Je výhoda, že to vlákno neobsahuje bílkovinu, takže to nepožírají žádní škůdci.

Toto provedení je relativně jednoduché a dalo by se říci skoro standardní. Na tuto vrstvu izolace může přijít víceméně jakýkoliv materiál, který se používá pro finální stěnu. Může to být sádrokarton, palubky, dřevěné obklady z nějakých širokých prken, může to být omítka na nějaké dřevovláknité desce. Těch možností je celá řada, ale ten princip předstěny je pořád stejný. Je to stěna, která je předsazená před tou hlavní stěnou. A je právě oddělená tou parotěsná vrstvou. Má to také obrovskou výhodu při vedení instalací elektriky, vody a dalších potřebných instalací.