Kuchyňská linka za 3 tisíce

14. 12. 2014 Interiéry štítky: ,

Opravdu je možné vyrobit kuchyňskou linku tak levně?

Ano je to možné a tady ji vidíme. Je toho docíleno díky velkému využití recyklovaného materiálu a velkým podílem svépomocné práce. Jde to vidět už na tom rustikálním vzhledu.

Samozřejmě, že při této ceně se nedá počítat s nějakým lepením a kolíkováním spojů a ani si na to tato kuchyňská linka nehraje. Jsou zde přiznané vruty, mezery nejsou všude úplně stejné a to celou tu výrobu zjednodušuje. V celkovém kontextu této stavby to zapadá a nijak to neruší. Samozřejmě by to jinak vypadalo v nějakém minimalistickém domě nebo bytě, kde by to asi úplně nesedělo.

Můžeme tady vidět různá dřeva. Korpusy a všechno byly vyrobeny ze starých skříní, z nichž některé jsou i 100 let staré. Tato kuchyně dohromady něco zažila a pamatuje, protože těch různých kousků je tady hodně.

Další poměrně netradiční prvek jsou tyto kachličky, které jsou staré a již jednou použité. Je tady potřeba zmínit i to, že jsou trochu nepraktické. Ve spárách to bohužel tak dobře čistit nejde.

Další zajímavý prvek jsou tyto kulaté rohy, které většinou také na kuchyních nebývají. Je to laděno se zbytkem domu. Hranatý roh by tady prostě neseděl.