Nová kuchyně ze starého dřeva

13. 1. 2018 Interiéry štítky: , , 4 komentáře

Kuchyně ze dřeva staré stodoly má betonovou pracovní desku a sporák na dřevo ve starém stylu. Taková kuchyně se jen tak nevidí.

Nová kuchyně ze dřeva staré stodoly. Mám tím na mysli toto dřevo, které bylo do kuchyně zapracováno z původní staré stodoly, která tady byla původně desítky a možná i stovky let. Tato kuchyně se nachází ve zcela rekonstruované stavbě, kde už je využití jiné – je to stavba využitelná k celoročnímu bydlení. Od počátku zde ale byla snaha prvky stodoly zachovat nebo se k tomu maximálně přiblížit.

Kuchyně ze starého dřeva

Kuchyně ze starých prken v kombinaci s cihelnou dlažbou, hliněnou omítkou s vápenným nátěrem a sporákem ve starém stylu, se do rekonstruované stodoly určitě hodí. Výzvou byly pracovní desky, které jsou vyrobeny z obyčejného betonu tak, aby byl povrch hladký a praktický. I když se betonová pracovní deska v kuchyni používá dnes v moderních interiérech, tak se to sem báječné hodí. Další alternativou byly nějaké leštěné kameny, lamino, imitace dřeva či nějaké kachličky – betonová pracovní deska nám ale vycházela nejlépe.

Za dvířky ze starého dřeva se už ale nachází moderní spotřebiče. Za zmínku stojí také skříňky ze starého dřeva. Skleněné výplně mají vzory a kouřové zabarvení. Takovouto kuchyni jen tak neuvidíte a určitě by vypadal dobře v nějaké roubence či srubu.