Nová kuchyně ze starého dřeva

13. 1. 2018 Interiéry štítky: , , 4 komentáře

Kuchyně ze dřeva staré stodoly má betonovou pracovní desku a sporák na dřevo ve starém stylu. Taková kuchyně se jen tak nevidí.

Nová kuchyně ze dřeva staré stodoly. Mám tím na mysli toto dřevo, které bylo do kuchyně zapracováno z původní staré stodoly, která tady byla původně desítky a možná i stovky let. Tato kuchyně se nachází ve zcela rekonstruované stavbě, kde už je využití jiné – je to stavba využitelná k celoročnímu bydlení. Od počátku zde ale byla snaha prvky stodoly zachovat nebo se k tomu maximálně přiblížit.

Kuchyně ze starého dřeva

Kuchyně ze starých prken v kombinaci s cihelnou dlažbou, hliněnou omítkou s vápenným nátěrem a sporákem ve starém stylu, se do rekonstruované stodoly určitě hodí. Výzvou byly pracovní desky, které jsou vyrobeny z obyčejného betonu tak, aby byl povrch hladký a praktický. I když se betonová pracovní deska v kuchyni používá dnes v moderních interiérech, tak se to sem báječné hodí. Další alternativou byly nějaké leštěné kameny, lamino, imitace dřeva či nějaké kachličky – betonová pracovní deska nám ale vycházela nejlépe.

Za dvířky ze starého dřeva se už ale nachází moderní spotřebiče. Za zmínku stojí také skříňky ze starého dřeva. Skleněné výplně mají vzory a kouřové zabarvení. Takovouto kuchyni jen tak neuvidíte a určitě by vypadal dobře v nějaké roubence či srubu.

Líbí se vám to? Doporučte tuto stránku přátelům…

Komentáře

 1. Renáta napsal:

  Dobrý den,
  kuchyňka je pěkná a líbí se mi.Rekonstruujeme starý rodinný domek a mě by zajímalo, kde se dá sehnat sklo, které je použité v kuchyňské lince. Toto sklo-čiré, máme ve výplních starých dveří, které chci ponechat, jen udělat nové obložky. Hledala jsem výrobce nebo prodejce, abych je mohla použít do zbývajích dveří nových, které musíme dodělat. Ale marně. Dověděla jsem se, že je to lisované sklo, a to se u nás již nevyrábí, vyrábí ho prý v Číně. U nás se prý nesežene.
  Proto budu ráda, když mi poradíte, kde toto sklo sehnat.
  Velmi děkuji za informaci a přeji pěkný den.
  S pozdravem Renáta Vysloužilová

 2. Přírodní bydlení napsal:

  Nejlépe bude, když zkusíte poptat skláře ve vašem širším okolí. Určitě někoho seženete, na internetu lze najít dodavatelů hned několik.

 3. olga dvorecká napsal:

  Dobrý den. Chystáme se přestěhovat do staré venkovské školy, kde po straně jedné z tříd (máme třídy dvě :) chceme postavit kuchyňskou linku – jednoduchou, zděnou, příčky z cihel a mezi to fošny. Řešíme problém, jaký materiál použít na desku. Velmi se mi líbila deska z jedno kusu dřeva, kterou jsem kdysi viděla ve staré chalupě v Itálii, leč mezi nabídkou na webu v Čechách nacházím jen dřevěné desky lepené / sestavované z prkýnek. Případně monolit kamene, ale ten mne děsí vyštípáváním. Monolit nějakého staršího dřeva mne láká proto, že nebudu řešit, když na něm bude nějaký kaz z používání. Co si o tom myslíte? Jsou v Čechách nějací dodavatelé?
  Ve Vašem příspěvku mne však zaujal povrch z leštěného betonu. Myslíte, že je to povrch vhodný pro delší (2-3 m) desku? Jaké jsou praktické zkušenosti s jeho využitím? Děkuji Vám za radu.

 4. Přírodní bydlení napsal:

  Nápadů je hodně, ale v praxi je často těžké skloubit přání s reálným provozem. U kuchyně to platí dvojnásob. S délkou betonové desky problém není. O desku je ale poté potřeba pečovat.

Napsat komentář

* Označené položky jsou povinné.