Kuchyně z OSB desky

29. 1. 2013 Interiéry, Materiály štítky: , , , , , 11 komentářů

Netradiční pojetí kuchyně z OSB desky, které je zajímavé designově i finančně. Podívejte se, jak stylově může taková kuchyně vypadat.

OSB deska je materiál, který se většinou využívá u hrubé stavby. My jsme OSB desku využili při realizaci kuchyňského koutu. V místech, kde je materiál více zatěžován (pracovní deska), je nanesená silná ochranná vrstva laku. Tam, kde není plocha tolik namáhána, je nanesen přírodní olej. Hrany OSB desky jsou chráněny tzv. nákližkem, aby v řezu desky nedošlo k vydrolení štěpek a třísek. Jako nákližek bylo v tomto případě použito olšové dřevo, které je nalepené na hranu. Působí to příjemně esteticky a designově.

Tato linka je ještě zpestřená drobnými detaily – různé úchytky z minimálně opracovaných dřívek se zbytky kůry. Trošku jsme si pohráli i s výplněmi – na těchto 3 dvířkách vidíme různé možnosti, jak dále zpestřit OSB desku jako materiál. Jedna z pracnějších variant je výplň z modřínové kůry. Další je skleněná výplň a poslední je frézovaní OSB desky (obvykle používáme spíše u masivního dřeva), avšak OSB deska to také umožňuje – vzniká tak pěkná kresba.

Taková kuchyň z OSB desky může být zajímavá i finančně, pokud se ovšem člověk nepustí do detailů s kůrou a zůstane trošku při zemi. Tento materiál je levný a dostupný a nabízí se spousta variant a řešení.