Kuchyně z OSB desky

29. 1. 2013 Interiéry, Materiály štítky: , , , , , 11 komentářů

Netradiční pojetí kuchyně z OSB desky, které je zajímavé designově i finančně. Podívejte se, jak stylově může taková kuchyně vypadat.

OSB deska je materiál, který se většinou využívá u hrubé stavby. My jsme OSB desku využili při realizaci kuchyňského koutu. V místech, kde je materiál více zatěžován (pracovní deska), je nanesená silná ochranná vrstva laku. Tam, kde není plocha tolik namáhána, je nanesen přírodní olej. Hrany OSB desky jsou chráněny tzv. nákližkem, aby v řezu desky nedošlo k vydrolení štěpek a třísek. Jako nákližek bylo v tomto případě použito olšové dřevo, které je nalepené na hranu. Působí to příjemně esteticky a designově.

Tato linka je ještě zpestřená drobnými detaily – různé úchytky z minimálně opracovaných dřívek se zbytky kůry. Trošku jsme si pohráli i s výplněmi – na těchto 3 dvířkách vidíme různé možnosti, jak dále zpestřit OSB desku jako materiál. Jedna z pracnějších variant je výplň z modřínové kůry. Další je skleněná výplň a poslední je frézovaní OSB desky (obvykle používáme spíše u masivního dřeva), avšak OSB deska to také umožňuje – vzniká tak pěkná kresba.

Taková kuchyň z OSB desky může být zajímavá i finančně, pokud se ovšem člověk nepustí do detailů s kůrou a zůstane trošku při zemi. Tento materiál je levný a dostupný a nabízí se spousta variant a řešení.

Líbí se vám to? Doporučte tuto stránku přátelům…

Komentáře

 1. Petr Fiedor napsal:

  Něco tak ošklivého stran kuchyně jsem ještě neviděl. Když vezmu poměr cena-výsledek, tak přemýšlím, proč si tohle chce někdo pořídit.

 2. Přírodní bydlení napsal:

  Proti gustu žádný dišputát :-) Přírodní bydlení však může mít i takovou podobu, byť je atypická či nezvyklá. Každému se zkrátka může líbit něco jiného. Časem se zde na videoblogu objeví i nábytek z opačného konce spektra, taková drobnější ochutnávka je ve fotogalerii.

 3. Martin Prokeš napsal:

  Co je krásného a přírodního na kousíčcích dřeva spojených nějakou chemikálií? Jaké karcinogeny se z toho pak léta uvolňují?

 4. Přírodní bydlení napsal:

  Kvalitní OSB desky by měly obsahovat pouze zbytkový formaldehyd, který je však přirozeně obsažen ve dřevě. Problém s OSB deskami spočívá spíše ve velké energetické náročnosti výroby.

 5. ludmila Hrabová napsal:

  můžete mi zaslat nabídku kuchyně s OSB desky,děkuji.

 6. Přírodní bydlení napsal:

  Určitě, zašlete na prosím své požadavky přímo na naší emailovou adresu nebo nás kontaktujte telefonicky.

 7. honza b napsal:

  nenechte se odradit, je to parada,,,

  sam jsem nad tim premyslel a koukam po letech se progooglil az sem

  take me zajimala toxicita materialy, ja jsem z osb pro zmenu stavel neco jako spajz a ted si rikam, jestli to byl z hlediska pouziteho materialu dobry napad

  co se tyce vaseho videa, jen vice podobnych kreativnich pocinu;)

 8. Novotná napsal:

  Chtěla jsem se zeptat jaký ochranný lak mám použít na pracovní kuchyňskou linku s OSB desek?Předem děkuji

 9. Přírodní bydlení napsal:

  Chybí nám zde kontext, prosím kontaktujte nás telefonicky.

 10. Ladislav napsal:

  Chtěl bych se zeptat zdali je možné použít OSB desku i na pracovní plochu a jak pracovní povrch ošetřit.

 11. Přírodní bydlení napsal:

  Tady bychom doporučili nejlépe nějaký tvrdý lak.

Napsat komentář

* Označené položky jsou povinné.