Krásné hliněné omítky lze udělat i svépomocí

19. 6. 2017 Interiéry štítky: ,

Hliněné omítky může vytvořit i laik bez větší praxe. Slaměné balíky ve stěnách napomáhají kreativitě, ještě důležitější je však radost a nadšení z tvoření

Tyto nádherné hliněné omítky v interiéru slaměného domu nevytvářel profesionál s dlouhodobou zkušeností, ale dělali si to sami majitelé tohoto domu. Před realizací svého domu neměli žádnou větší zkušenost se dřevem či hlínou. Vidíme, že se jim to povedlo parádně a dům tvoří harmonický celek.

Vidíme tady různé detaily, poličky a tvůrčí prvky. K tomu snad napomáhá to, že tento dům je z balíků slámy a vytváření takových detailů je tedy jednodušší, než když máme pevný podklad. Tady bych opět zmínil kouzlo slaměných domů, kdy se nám tady nabízí opravdu taková přírodní skladba. Máme slaměný balík, většinou v nějaké dřevěné konstrukci, ale zvenku a zevnitř už je potom jenom hlína. Ve skladbě obvodových stěn nejsou žádné cizorodé látky.

Snad to bude takové povzbuzující video, že i když možná nejsme zkušení řemeslníci, tak můžeme v určitých případech vytvořit takové nádherné dílo, které potěší. Je vidět, že majitele to hodně bavilo a na tom výsledku je to znát.