Kouzelná galerie ve srubu

23. 7. 2013 Interiéry, Sruby štítky: , , , ,

Netradiční pojetí prostoru v rodinném domě, který není rozdělený do malých pokojů. Podívejte se, jak může takový interiér vypadat.

Nacházíme se v galerii — není to klasická galerie, ale je to kouzelná galerie ve srubu. Jedná se o netradiční pojetí prostoru, které u nás nemá dlouhodobější tradici. Je to taková novodobější varianta. Jedná se o řešení, kdy rodinný dům nebo novostavbu nerozdělíme na malé pokoje nebo menší prostory, ale vzniká nám nějaký větší prostor, který je často otevřený od přízemí až po střechu.

Vzniká zde trošku polemika, jak je to s vytápěním takového prostoru, kdy nám teplo stoupá vzhůru. Často to lze vyřešit takovýmto větrákem. V obchodech dnes najdeme široký výběr různých a designově zajímavých větráků. Větráky mají často dvojí chod: zimní provoz, kdy větrák tlačí teplý vzduch směrem dolů, a letní provoz, kdy pomocí cirkulace větrák vzduch ochlazuje.

Prostor, kde by hrozil nějaký pád je ohrazený zábradlím z přírodní kulatiny. Jedná se o rodinný dům, který bude sloužit dvěma lidem. Nebyli zde tedy velké nároky na množství pokojů a obyvatel. Na menším půdorysu tak vznikl hodně zajímavý prostor.