Konstrukce slaměného domu

16. 10. 2014 Dřevostavby, Materiály štítky: ,

Při stavbě slaměného domu lze obvodové stěny realizovat dvěma způsoby. Buď jsou slaměné balíky samonosné, anebo postavíme nosnou dřevěnou konstrukci a slámu použijeme jako výplň.

Slaměný dům můžeme realizovat dvěma způsoby. Buď může být sláma samonosná anebo postavíme nosnou dřevěnou konstrukci slaměného domu a slámu použijeme jako výplň. Tady si ukážeme variantu dřevěné nosné konstrukce.

Možností, jak konstrukci udělat je mnoho. Snažili jsme se o to, aby konstrukce byla co nejjednodušší, a co nejvíce eliminovala tepelné mosty. Také, aby aplikace slaměných balíků byla co nejméně pracná. Jak se nám to povedlo ještě uvidíme podle toho, jak si zákazník poradí s aplikací samotných slaměných balíků a poté hliněných omítek.

Jistou nevýhodou takové konstrukce může být, že už je docela složitá, obzvláště tady, kde máme kruhový půdorys slaměného domu, a ne každý si na to troufne. Takže tady nám nezbývá nic jiného, než si najmout někoho, kdo to zvládne.

Zbývá tady ještě hodně práce pro majitele této stavby, takže si to tady určitě ještě užijí a mohou vložit kus sebe do svého domu. Nyní si ještě úplně neukážeme, jak v konstrukci vypadá ten slaměný balík, to musíme ještě chvíli počkat. Ale určitě se sem vrátíme a podíváme se na to, jak bude takováto akce probíhat.