Komprimační páska pro usazování oken a dveří

1. 3. 2015 Dřevostavby štítky: , ,

Skvělá alternativa při usazování oken a dvěří ve dřevostavbách je komprimační páska, která se dokáže rozpínat a vyrovnávat tvarové či objemové změny.

Komprimační páska pro usazení oken a dveří. Co to vůbec je? Je to páska, která vypadá jako pěnovka, ale má takové specifické vlastnosti. Komprimační páska se dokáže rozpínat a vyrovnávat tvarové nebo objemové změny. Obzvláště se nám to hodí do dřevostaveb, kdy nám ta celá stavba může trochu více pracovat a pokud bychom standardně použili polyuretanovou pěnou, která není pružná, tak to zktátka někde praskne.

Jedna z alternativ je právě použití komprimační pásky, která zároveň při správné aplikaci zaručuje vzduchotěsnost a brání kondenzaci vlhkosti ve spáře. U pasivních domů je dobré pro jistotu ještě tu pásku přelepit, podobně jako u montážní pěny, aby došlo k nějaké dokonalé vzduchotěsnosti. Používáme speciální pásky jak na interiér, tak na exteriér, ale to jsme rozebírali na jiném videu o usazení oken a dveří.

Komprimační pásku jsme ještě vůbec nikde nezmínili a je také pravda, že hodně výrobců jí vůbec nenabízí. Většinou to automaticky namontují montážní pěnou. Také z toho důvodu, že je to levnější. Tato varianta s komprimačním páskou je tedy o něco dražší.

Je dobré alespoň o tom vědět, že existuje něco takového na dřevostavby nebo na místa, kde dochází k trochu většímu pohybu a bude to určitě lepší než nějaký materiál, který nedokáže tvarové změny vyrovnat.