Masivní jasanová podlaha se světlým pigmentem

15. 7. 2021 Interiéry štítky: ,

Ukázka velmi světlé podlahy z jasanového dřeva. Jasan je sám o sobě světlá dřevina a spolu s olejovým nátěrem s bílým pigmentem se zpomalí tmavnutí podlahy v čase.

Masivní fošnové podlahy jsme si ukazovali na několika videích. A několikrát také jasanovou podlahu. Na této ukázce je vidět že jsme použili trochu jinou povrchovou úpravu. Jde o jasanovou podlahu, která je výrazně světlejší než u jiných realizací.

Je to dáno tím, že jsme použili jiný olej a také pigment. Jasan je sám o sobě světlejší než například dub nebo jiné tvrdé dřeviny. Tady jsme do oleje přidali bílý pigment. Podlaha bude díky tomu v čase pomaleji tmavnout. Tady to působí jako čerstvé hoblované dřevo. Není to tak, že by nátěr zakryl dřevo a v podstatě ani nepoznáme, že tam pigment je.

Je to kompromis mezi tím, čím to natírat a jak moc to zakrýt a tím, jak zachovat kresbu dřeva. Jasan je nádherný tím, že má jádrové a bělové dřevo. Tím vzniká velký kontrast, který je v případě použití tohoto nátěru zachován.

Na záběru můžeme vidět, že v této stavbě je jinak hodně tmavého dřeva, které se patinovalo do starého dřeva. Podlaha tak pomáhá přinést více světla do této stavby.