Masivní jasanová podlaha se světlým pigmentem

15. 7. 2021 Interiéry štítky: ,

Ukázka velmi světlé podlahy z jasanového dřeva. Jasan je sám o sobě světlá dřevina a spolu s olejovým nátěrem s bílým pigmentem se zpomalí tmavnutí podlahy v čase.

Masivní fošnové podlahy jsme si ukazovali na několika videích. A několikrát také jasanovou podlahu. Na této ukázce je vidět že jsme použili trochu jinou povrchovou úpravu. Jde o jasanovou podlahu, která je výrazně světlejší než u jiných realizací.

Je to dáno tím, že jsme použili jiný olej a také pigment. Jasan je sám o sobě světlejší než například dub nebo jiné tvrdé dřeviny. Tady jsme do oleje přidali bílý pigment. Podlaha bude díky tomu v čase pomaleji tmavnout. Tady to působí jako čerstvé hoblované dřevo. Není to tak, že by nátěr zakryl dřevo a v podstatě ani nepoznáme, že tam pigment je.

Je to kompromis mezi tím, čím to natírat a jak moc to zakrýt a tím, jak zachovat kresbu dřeva. Jasan je nádherný tím, že má jádrové a bělové dřevo. Tím vzniká velký kontrast, který je v případě použití tohoto nátěru zachován.

Na záběru můžeme vidět, že v této stavbě je jinak hodně tmavého dřeva, které se patinovalo do starého dřeva. Podlaha tak pomáhá přinést více světla do této stavby.

Líbí se vám to? Doporučte tuto stránku přátelům…

Napsat komentář

* Označené položky jsou povinné.