Montáž slaměných balíků na rodinný dům za 2 víkendy

21. 11. 2014 Izolace štítky:

Stačí pozvat pár kamarádů, známých nebo rodinu a montáž slaměných balíků na celý slaměný dům může trvat jenom 2 víkendy.

Stačí pozvat pár kamarádů, známých nebo rodinu a montáž slaměných balíků na celý slaměný dům může trvat jenom 2 víkendy. Takto tomu bylo alespoň v tomto případě.

Menší komplikací byla rozměrová různorodost slaměných balíků, která je dána lisováním v malých listech – slaměné balíky mají rozměrovou toleranci 10 cm, což může být za určitých okolností hodně veliká komplikace. Tady se to řešilo převázáním balíku, ale nebylo to v nějakém zásadním množství.

Pokud bychom to chtěli vychytat, bude to souviset se skladováním. V ideálním případě si balíky stejně potřebujeme pořídit dostatečně dlouho dopředu. Při manipulaci si je pak už můžeme roztřídit na stejné nebo alespoň podobné rozměry. Potom, když nastoupí tesaři, což jsme byli v tomto případě my, mohou jednotlivé mezery nachystat přímo na míru.

Montáž už pak může probíhat velice jednoduše bez použití jakéhokoliv nářadí. Tato komplikace tu sice vznikla, ale i tak proběhlo všechno během těch 2 víkendu. Pěkně nám to souvisí s charakterem stavby, protože často si slaměný dům vybírají lidé, kteří si chtějí spoustu věcí udělat sami, šetřit a podílet se vlastníma rukama na stavbě. A 2 víkendy, to je prostě pěkný výsledek.